• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ilkeliyazilar

Hoş geldiniz!

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Asrınman-Yılmaz ÖZDİL

Asrın liderimiz daha yeni iktidar olmuştu. Şak… İstanbul-Ankara seferini yapan THY uçağı kaçırıldı. Pilotlar kapıyı açık unutmuş, üstünde bomba olduğunu söyleyen korsan, kokpite dalmış, beni hemen Berlin’e götürün demişti. Uçak rotayı değiştirdi, ancak, yakıtımız bitti ayağıyla Atina’ya indi. Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren korsan, terörist değildi, madde bağımlısıydı, işsizdi, eşi kendisini terkedip Berlin’e, ailesinin yanına gitmişti, bu hıyarto da Berlin’e gitmenin en pratik yolu olarak uçak kaçırmayı akıl etmişti. Yolcular arasında Akp milletvekilleri vardı. Biri, asrın liderimizin özel kalem müdürü Turhan Çömez’di. Korsanın terörist olmadığı anlaşılınca, kokpite yanaştı, cep telefonumla bağlayayım, asrın liderimizle konuş, sana iş ayarlar dedi. Korsan pek sevindi, bağla abi dedi. Bağladılar. Asrın liderimiz, Ankara’ya gelince beni bul dedi. Korsan, peki abi dedi. Teslim olurken, dahili anonstan yolculara seslendi, başbakanıma hürmeten hepinizin canını bağışlıyorum dedi. Sayın basınımız ertesi gün “mucizevi ikna” manşetleri attı.

*

Asrın liderimizin Tekirdağ mitinginde mucizevi bir olay yaşandı. Kalabalığın arka taraflarında duran benim türbanlı bacım bayıldı, yere yığıldı. Kameralar anında oraya döndü. Konuşmasını yarıda kesen asrın liderimiz, ne oldu diye sordu. Hep bir ağızdan, bayıldı dediler. Bunun üzerine asrın liderimiz, doktor, ambulans, nerdesiniz, gösterin bakiim bana o kızımı, iyi misin kızım diye seslendi. Ses tonu, bir baba şefkatinin tüm sıcaklığını taşıyordu. Miting alanındaki herkes duygusallaştı. Ve, benim türbanlı bacım, asrın liderimizin şefkat dolu sesini duyar duymaz ayıldı, kalabalığa el salladı. Sayın basınımız ertesi gün “mucizevi sesleniş” manşetleri attı.

*

Gerçi, Fuat Avni üç gün önce, mitinglerde bazı kadınların bayılacağını, asrın liderimizin de bu kadınları ayıltacağını yazmıştı ama, olsundu.

*

Asrın liderimizin Maltepe mitinginde daha mucizevi bir olay yaşandı. Kalabalığın arka taraflarında duran benim türbanlı bacım bayıldı, yere yığıldı. Sedyeye koyup ambulansa götüreceklerine, sedyeye koyup kürsünün önüne getirdiler. Kameralar oraya döndü. Asrın liderimiz eğildi, benim baygın türbanlı bacımın elini tuttu, benim türbanlı bacım ayıldı. Asrın liderimiz hadi geçmiş olsun dedi. Benim türbanlı bacım sedyeden kalabalığa el sallaya sallaya götürüldü. Sayın basınımız ertesi gün “mucizevi dokunuş” manşetleri attı.

*

Boğaziçi Köprüsü’nde mucizevi bir olay yaşandı. Asrın liderimiz, Üsküdar’da kıldığı cuma namazından çıkmış, Mabeyn köşküne gidiyordu. Tesadüfen tam o sırada bir vatandaşımız intihar ediyordu. Asrın liderimiz derhal emir verdi, konvoyunu durdurdu, penceresini açtı, gel bakiim buraya dedi. İntihar eden vatandaşımız koşa koşa korkuluklardan indi, asrın liderimizin elini öptü. Herkesin gözleri doldu. Gerçi, asrın liderimizin geçeceği yollar yarım saat öncesinden boşaltılıyor ama, herhalde o gün ihmal edilmişti. Görgü tanıklarına göre, intiharcı vatandaşımız az önce özel bir otomobil tarafından oraya bırakılmıştı. Elbette bu gereksiz detayın üzerinde durmaya değmezdi. Al bi tesadüf daha işte… Bütün haberajanslarının kameraları o sırada tesadüfen köprüdeydi. Ve, asrın liderimiz o kadar meşgul bir insandı ki, bir taraftan hayat kurtarıyor, öbür taraftan cep telefonuyla konuşmaya devam ederek, memleketi kurtarıyordu. Sayın basınımız “mucizevi kurtuluş” manşetleri attı.

*

Hepimizi kurtaran bi kahramanımız var, çok şanslıyız hakikaten.

*

Superman.
Batman.
Spiderman.
Ironman.
Hayaldi gerçek oldu.
Asrınman.

Yılmaz ÖZDİL
http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/asrinman-1021409/

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.835128.9507
Euro31.421631.5476
Hava Durumu
Saat